Favio

Favio

Multivitamina për diabetikët

Doza e rekomanduar ditore
2 kapsula në ditë, mundësisht në mëngjes dhe pas ngrënies

Përmbajtja e kutisë
1 shishe me 60 kapsula, fletëpalosje

Tsvetelina Sandova

Mjeshtër Farmacist

  • Siguron mikronutrientët e nevojshëm
  • Kontribuon në shëndetin e syve[1]
  • Mbështet shëndetin nervor dhe kardiovaskular

Përshkrim

Favio mbulon nevojat  ditore të vitaminave dhe mineraleve për kujdesin e përgjithshëm te njerëzit me diabet mellitus, gjendjet paradiabetike dhe familjet e tyre që janë të predispozuar për këtë sëmundje. Kombinimi i veprimit antioksidues, forcues dhe balancues ndikon në pasojat e nivelit të lartë të sheqerit në gjak. 

Marrja e rregullt e Favio rregullon ndryshimet në trup që çojnë në diabet, redukton komplikimet që lidhen me të dhe e mban trupin të kushtëzuar. Multivitaminat në formulë ngarkojnë trupin me antioksidantë dhe reduktojnë ndjeshëm lodhjen. 

Luteina dhe vitamina А: ruajnë shikimin 

Seleni dhe vitamina D: forcojnë gjëndrën tiroide dhe imunitetin[2] 

Zinku dhe Kromi: përmirësojnë veprimin e insulinës[3] 

Acidi alfa lipoik dhe magnezi: kanë një efekt të dobishëm në mpirjen e gjymtyrëve[4] 

Vitamina C dhe Mangani: reduktojnë lodhjen dhe përmirësojnë përqendrimin[5] 

Kompleksi I vitmainave B dhe Vitamina E: mbështesin shëndetin kardiovaskular[6] dhe sistemin nervor. 

Produkti
përmban

Vitamina dhe minerale Përmbajtja në dy kapsula % SRM
Magnezi (oksid magnezi) 200 mg 53%
Acid Alfa Lipoik 100 mg *
Lutein 6 mg *
Zink 15 mg 150 %
Krom 100 μг 250%
Vitamin B6 2 mg 143 %
Vitamin A 800 μг 100 %
Vitamin C (L-Askorbic Acid) 120 mg 150%
Kaliumi (klorur kaliumi) 100 mg 5%
Kalciumi (karbonat kalciumi) 120 mg 15%
Vitamina E (D-alfa-tokoferol acetat) 30 mg a-TE 250%
Niacin (Nikotinamid) 18 mg NE 112%
Acidi Pantotenik (Kalcium-D-Pantothenat) 6 mg 100%
Vitamina B2 (Riboflavin) 1.6 mg 114%
Vitamina B1 (Tiamin Hidroklorur) 1.4 mg 127%
Mangani (glukonat mangani) 1 mg 50%
Acidi folik (Acidi Pteroilmonoglutamik) 400 μг 200%
Biotinë (D-Biotinë) 150 μг 300%
Selenium (Selenat natriumi) 100 μг 182%
Vitamina B12 (Cyanocobalamin) 10 μг 400%
Vitamina D (kolekalciferol) 30 μг 600%

* SRM – Sasia referuse për marrje 
** Marrjet e pacaktuara referuese. 

Abonohuni në ofertat tona speciale

Kam lexuar “Politikën e Privatësisë” dhe jam informuar se emaili im do të përpunohet në përputhje me të.

Name