Stamatin Kids Круша

Stamatin Kids Круша

Го зголемува имунитетот кај децата

Препорачана дневна доза
За деца од 1 до 3 години: 5 ml еднаш дневно пред јадење во текот на 1-3 месеци.
Над 3 години: 5 ml два пати дневно пред јадење во текот на 1-3 месеци.

Содржина на кутијата
1 стаклено шише

Сара Тунчева

Доктор

  • Го зајакнува имунолошкиот систем и одбранбениот механизам кај децата 
  • Ја зголемува енергијата и го намалува чувството на замор 
  • Помага за побрзо закрепнување. 

Опис

Stamatin Kids го зајакнува имунитетот и го подобрува одбранбениот механизам кај деца над 1 година. Содржи само природни состојки без засладувачи, конзерванси, бои и глутен. Stamatin Kids е во форма на вкусен овошен сируп пријатен за детето. 

Stamatin Kids ги обезбедува потребните состојки за јакнење на имунитетот за здраво и силно детско тело. Го подобрува имунолошкиот одговор за брзо закрепнување од вируси и бактерии, го забрзува закрепнувањето од настинки и помага во формирањето природна одбрана. Формулата се заснова на две природни состојки со научно докажана ефективност* за силен имунолошки систем. Нивното комбинирано дејство го зајакнува телото и дава антиоксидантна заштита. 

Бета глукан од печурка буковка: имуномодулатор и корисен извор на влакна и витамин Д – за зајакнување на одбранбениот механизам на телото, подобрување на имунитетот и заздравување на мукозните мембрани.[1-3] 

Билка морски зрнастец: силен антиоксиданс со многу висока содржина на витамин Ц и омега 3, 6, 7 и 9 масни киселини, кои обезбедуваат комплексна заштита на клетките и ја зголемуваат енергијата и отпорноста.[4,5] 

Може да се зема неразреден, како и разреден со вода или јогурт. 

* За Stamatin Kids има клиничка студија спроведена во Словачка на 153 деца со чести респираторни инфекции, која покажала одлични резултати кај 89% од децата кои земале сируп во период од 3 месеци. 

Производот
содржи

* ДРВ – диететски референтни вредности.
** Неутврдени диететски референтни вредности.

Претплатете се на нашите специјални понуди

Ја прочитав „Политиката за приватност“ и информиран/а сум дека мојата е-пошта ќе се обработи во согласност со истата.

Name